Sedef Grup ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren hastane, tıp merkezi ve sağlık kuruluşlarının büyümelerine katkı sağlamak adına yurt dışından gelecek hastalarının organizasyon süreçlerine yönelik kuruma özel çözümler sunmaktadır.

Sağlık turizmi faaliyetlerini güçlendirmek ve ulusal çabaları bütün dünyadan daha fazla hasta Türkiye’ye getirmek için; Sedef Grup şirketi SDF MICE olarak Aralık ayında Bulgaristan Sağlık Turizm B2B ve workshop etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.

Bulgaristan, komşumuz olmakla birlikte, ticari, kültürel ve sosyal olarak da çok yakın olduğumuz bir ülke. Uzun yıllardır Bulgaristan’dan Türkiye’ye tedavi olmak amacı ile onbinlerce hasta gelmektedir. Yakınlığı nedeniyle özellikle Trakya Bölgesi ve İstanbul, hastaların ilgi merkezi olmaktadır. Hastalar genellikle onkoloji, ortopedi, kardiovasküler hastalıklar, beyin cerrahisi gibi özellikli tedaviler için gelmektedirler. Bunun yanı sıra diş, estetik, göz ve tüp bebek tedavileri için de son yıllarda gelen Bulgar hastalar artmaktadır. Özellikle alım gücü daha yüksek olan kesim Türkiye’yi tercih etmektedir.

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı’nın yurtdışında tedavi ödemeleri için yıllık 20 milyon Euro bütçesi bulunmaktadır. Bunun yarısı pediatrik, yarısı da yetişkin tedavileri için kullanılmaktadır ve şu anda bu bütçeden Türk kurumları neredeyse hiç faydalanamamaktadır. Bu bütçe daha çok Amerika, Almanya ve Avusturya gibi ülkelere aktarılmaktadır.

12 Aralık 2017 tarihinde Sofya’da yapacağımız Sağlık Turizmi B2B Workshop etkinliği ile iki ülke arasında hem sağlık turizmi hem de özellikle Bulgaristan’daki doktor ve hemşirelerin Türkiye’de kısa dönemli eğitim programları alması konusunda işbirliğini arttıracak görüşmeler organize ediyoruz. Bulgaristan’ın Avrupa Birliği’nde yer alması nedeniyle birçok Türk sağlık kuruluşu da bu ülkede partner ofisler veya şubeler açmak istemektedir. Bu anlamda da çok ciddi ikili görüşmeler yapma imkanı olacaktır.

Sofya’daki etkinliğimize Sofya, Varna ve Plovdiv başta olmak üzere Bulgaristan’ın farklı şehirlerinden en az 200 davetli katılacaktır. Katılımcılar arasında Sağlık Bakanlığı temsilcileri, devlet ve belediye hastanelerinin üst düzey yöneticileri, ilgili branşlarda Türkiye’ye hasta yönlendirme potansiyeli olan doktorlar, özel sağlık sigortası şirketlerinin ilgili yöneticileri, aracı kurumlar, seyahat acentaları ve sağlık yatırımları konusunda ülkenin en önemli hukuki danışmanları yer almaktadır. Bir gün içerisinde bu derece değerli bir kitle ile görüşme imkanının herkes için çok faydalı sonuçlar doğuracağına inanmaktayız.

Bulgaristan SOFYA workshopumuzu Ekonomi Bakanlığımız 2015/8 Sağlık Turizm teşvikleri Direk Tanıtım kapsamında gerçekleştireceğiz, bu kapsamda katılımcı kurumlarımız katılım bedellerinin % 60’ını teşvik kapsamında geri almak için başvuru yapabilirler.

T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Schengen vizesi olanlar direkt giriş yapabilirler. Schengen veya Bulgaristan vizesi olmayanlar için Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu’ndan vize alınacaktır.

Anılan workshoplarımıza katılacak olan sektör temsilcilerimizin en geç 24 Kasım 2017 günü mesai bitimine kadar ekli katılım teyit formunu doldurarak mehmetaliyavuz@sedefgrup.com.tr e-mail adresine veya 0212-422 0411 nolu faks numarasına göndermelerini rica ederiz.

Etkinlik Programı

11 Aralık Saat 20.00 …………….. İstanbul Sofya THY ile uçuşu

Akşam konaklama

12 Aralık Sağlık Turizm B2B Workshop ve akşam Bulgar misafirler ile gala yemeği

13 Aralık Hastane/Klinik Ziyaretleri ve THY ile saat 21.15 uçağı ile İstanbul dönüş

Etkinliğimize katılan kurumlar, Katılım Bedellerinin 60% ı oranında Sağlık Turizm Teşviklerinin Pazarlama ve Tanıtım desteğinden faydalanabilirler.

(Kurumları temsilen katılacak olan temsilcilerin Kurum sahibi veya YK üyesi veya SGK lı çalışanları olması zorunludur) aksi halde teşviklerden yararlanılması mümkün değildir.
Bulgaristan’dan katılım gösterecek kişilerden sadece bazı örnek kişileri aşağıda bulabilirsiniz , davetli listesini de ekte bulabilirsiniz ;
Mrs.Krasimira Ivanova ……………Başbakanın ablası , Kadın Doğum Doktoru
Prof. Dr.Nikolay Petrov …………..Eski Sağlık Bakanı ,30 Ekim 2017 istifa etti.
Dr.Nigar Chafer ……………………Parlamento Başkan Yardımcısı
Dr.Ivan Kostov …………………….Ülkenin en büyük , 600 yataklı kadın hastalıkları hastanesinin CEO su , Bulgaristan IVF Komisyonu Başkanı
Prof. Dr.Nachev ……………………St.Ekaterina Hastanesi CEO su
Mr. Dontcho Barbalov …………….Sofya Vali Yardımcısı
Mr.Nikolay Stoynev ………………..Sofya Şehir Konseyi Başkan Yardımcısı
Verginiya Stoyanova ……………..Sofya Yatırım Ajansı CEO su
Mr. Dimitar Gugutkov ……………..Doverie Hastanesi CEO su
Dr. Valchin Garov ………………….Doverie Hastanesi Cerrahi Bölüm Başkanı
George Dimitrov ………………..Hastane alımları , klinik alım ve kiralamaları , yatırım süreçleri gibi konularda ülkedeki en deneyimli avukatlık bürosunun sahibi
Bu isimlerin yanında ülkenin en önemli hastanelerinin yöneticileri , hedefimiz olan branşlarda işbirliği yapabilecek onlarca doktor , sigorta şirketleri yetkilileri, aracı kurumlar vb. Birçok değerli misafirimiz olacak.

Katılım konusunda değerli görüşlerinizi rica ederiz.

Selamlar, saygılar