Sedef Grup Ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren hastane, tıp merkezi ve sağlık kuruluşlarının büyümelerine katkı sağlamak adına yurt dışından gelecek hastalarının organizasyon süreçlerine yönelik kuruma özel çözümler sunmaktadır.

Sağlık turizmi faaliyetlerini güçlendirmek ve ulusal çabaları bütün dünyadan daha fazla hastayı Türkiye’ye getirmek için; Sedef Grup şirketi SDF MICE olarak Balkanlar, Ortadoğu, Kafkasya, Afrika ve Avrupa bölgelerindeki çeşitli ülkelerde B2B & Workshoplar düzenleyerek, ülkemizde tedavi hizmeti almak isteyen yurt dışı hastalarına gerekli ve kapsamlı desteği sağlamaktadır.

24-27 Ekim Azerbaycan

24-27 Ekim 2017 tarihlerinde Azerbaycan’ın  2 şehrinde organize edilen B2B & Workshop etkinliğimizi Ekonomi Bakanlığımız 2015/8 Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticareti Desteklenmesi, Sağlık Turizm Teşvikleri Tanıtım kapsamında gerçekleştirdik.

Gence ve Bakü Workshop etkinliğimize İstanbul ve Ankara’dan toplam 8 sağlık kurumu hastane katılmıştır. Bu kurumlar (LİV HOSPİTAL, TOBB ETÜ HASTANESİ, DUYGU HASTANESİ, MAYA ESTETİK, HOSPİTADENT, MEDİSTATE HASTANESİ, IVF VOYAGER TÜP BEBEK ve GUSİB) Gence Kaya Ramada Otel ve Bakü Hilton’da ortalama 150 kişi ile birebir görüşme imkanı yakalamışlardır. Bire bir görüşmelere Azerbaycan’dan Türkiye’ye hasta gönderimi konusunda aktif destek sağlayabilecek doktorlar, hastane/klinik yöneticileri ve sahipleri, sigorta şirketi yetkilileri, aracı kurum yetkilileri, seyahat acentaları ve sağlık bakanlığı yetkilileri katılmışlardır.

Daha görüşmeler sırasında IVF Voyager Tüp Bebek hasta anlaşmalarını yapmış olup, diğer kurumlarımız da çok verimli toplantılar gerçekleştirmişlerdir. Görüşmeler neticesinde Duygu Hastanesi Bakü’de ofis açmaya karar vermiştir.

11-13 Aralık Bulgaristan

Bulgaristan, komşumuz olmakla birlikte, ticari, kültürel ve sosyal olarak da çok yakın olduğumuz bir ülke. Uzun yıllardır Bulgaristan’dan Türkiye’ye tedavi olmak amacı ile on binlerce hasta gelmektedir. Yakınlığı sebebi ile de özellikle Trakya Bölgesi ve İstanbul hastaların ilgi merkezi olmaktadır. Genellikle onkoloji, ortopedi, kardiovasküler hastalıklar, beyin cerrahisi gibi özellikli tedaviler için gelmektedirler fakat bunun yanında diş, estetik, göz ve tüp bebek tedavileri için de son yıllarda gelen Bulgar hastalar artmaktadır. Özellikle alım gücü daha yüksek olan kesim Türkiye’yi tercih etmektedir.

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı’nın yıllık 20 milyon euro, yurtdışında tedavi ödemeleri için bütçesi bulunmaktadır. Bunun yarısı pediatrik yarısı da yetişkin tedavileri için kullanılmaktadır ve şu anda bu bütçeden Türk kurumları neredeyse hiç faydalanmamaktadır. Daha çok Amerika, Almanya ve Avusturya gibi ülkelere bu bütçe aktarılmaktadır.

SDF MİCE olarak 11-12-13 Aralık 2017 tarihinde Sofya’da yaptığımız Sağlık Turizmi B2B Workshop etkinliği ile iki ülke arasında hem sağlık turizmi hem de özellikle Bulgaristan’daki doktor ve hemşirelerin Türkiye’de kısa dönemli eğitim programları alması konusunda işbirliğini arttıracak görüşmeler organize etmeyi planladık. Bulgaristan’ın Avrupa Birliği’nde yer alması sebebi ile birçok Türk sağlık kuruluşu da bu ülkede partner ofisler ya da şubeler açmak istemektedir. Bu anlamda da gerçekleştirdiğimiz B2B & Workshop etkinliğimizde çok ciddi ikili görüşmeler yapma imkanı sağladık.

Etkinliğimize Sofya, Varna ve Plovdiv başta olmak üzere Bulgaristan’ın farklı şehirlerinden 120 davetli katılmıştır. Bunlar Sağlık Bakanlığı temsilcileri, Devlet ve Belediye Hastanelerinin üst düzey yöneticileri, ilgili branşlarda Türkiye’ye hasta yönlendirme potansiyeli olan doktorlar, özel sağlık sigortası şirketlerinin ilgili yöneticileri, aracı kurumlar, seyahat acentaları ve sağlık yatırımları konusunda ülkenin en önemli hukuki danışmanları olarak katılım gösterdiler. Etkinliğimize Trakya bölgesinden ve İstanbul’dan toplam 7 sağlık kurumu hastane katılmıştır. Bu kurumlar (LİV HOSPİTAL, MEMORİAL HASTANESİ, ÇORLU VATAN HASTANESİ, MAYA ESTETİK, DÜNYA GÖZ HASTANESİ, İRMET HASTANESİ, IVF EUROFERTİL TÜP BEBEK) Sofya’da MARINELA Hotel’de ortalama 120 kişi ile birebir görüşme imkanı yakalamışlardır. İki gün içerisinde bu derece değerli bir kitle ile görüşme imkanının herkes için çok faydalı sonuçlar doğuracağına inanmaktayız.