İstanbul Helal Expo

helal-expo

Dünya’da çığ gibi büyüyerek dev bir ekonomi halini alan helal sektörü, ülkemizdeki gelişimini hızla  sürdürüyor. Helal olduğu kadar sağlıklı ürünlerin tüketilmesi noktasında bilinç oluşturulması amacıyla projelendirdiğimiz Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, sektör aktörlerinin bu dev pazarda hak ettiği yeri almasını hedefliyor.

Fuar, iş ortağımız GİMDES’in de katkılarıyla dünya genelinde 2 milyara ulaşan tüketici kitlesine sahip bu pazarda Türkiye’yi liderliğe götürecek stratejilere ev sahipliği yapacak.

Helal ürün üreticilerinin ülkemizdeki tek platformunda katılımcılarımızın ticari amaçlarını göz önünde tutarak pazarlama ve tanıtım çalışmalarını, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Uzak Doğu ve Amerika’da olanca hızıyla sürdürüyoruz. Yurt dışı ziyaretçi ekibimiz 30’u aşkın ülkeden perakendeci, distribütör ve hizmet sektörünün satın almacılarının fuara getirilmesi ve davet edilmesi noktasında büyük gayret sarfediyor. Bu çalışmalar doğrultusunda ziyaretçi hedefimizi 20 bin olarak belirledik.

Fuara çeşitli ülkelerden gıda, içecek, kozmetik, medikal ürün, temizlik ve hijyen malzemeleri, islami moda, tekstil, tesettür giyim ve hac malzemeleri alanında 200 marka katılıyor. Ülkemiz başta olmak üzere Malezya, Kore, Cezayir, Endonezya ve ABD katılımcı ülkeler arasında yer alıyor.

Helal ürün sektöründe Türkiye’yi lider konuma ulaştıracak Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nın katılımcı firmalarımıza pozitif güç kazandıracağına inanıyorum.